Przyjazd do Krakowa

Do Krakowa można dotrzeć drogą lądową (samochodem, autobusem lub koleją) oraz powietrzną (lotnisko w Balicach pod Krakowem).
 
Przybywający do miasta samochodem lub autobusem mają do wyboru:
 
- z zachodu: autostradę a-4 łączącą Niemcy z Polską lub drogi równoległe: 79, 44 i 780
 
- z północy: drogę nr 7 (E77)
 
- ze wschodu: autostradę a-4 (wschodni odcinek jeszcze w budowie) lub drogę równoległą 94
 
- z południa: drogę nr 7 (S7, E77)
 
Użytkownicy samochodów osobowych muszą pamiętać o strefach płatnego parkowania obowiązujących w centrum Krakowa w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 20.00. Więcej informacji na temat stref znajdą Państwo tutaj.

Przy okazji ciekawostka: najtańszy parking w centrum miasta zlokalizowany jest nad peronami Dworca Głównego przy Galerii Krakowskiej (pierwsza godzina - bezpłatnie, druga godzina - 2 zł, trzecia i każda następna - 4 zł). Dojazd do parkingu od Alei 29 Listopada lub ul. Pawiej/Warszawskiej lub ul. Szlak lub ul. Wita Stwosza (od Ronda Mogilskiego).
 
Autobusy dalekobieżne kierowane są najczęściej na Regionalny Dworzec Autobusowy w Krakowie od wschodniej strony Dworca Głównego (ul. Bosacka). Sam kolejowy Dworzec Główny zlokalizowany jest w centrum miasta pomiędzy ulicami Pawią, Lubicz, Wita Stwosza i Bosacką.
 
Krajowy i międzynarodowy dworzec lotniczy w Balicach położony jest w odległości 11 km na zachód od Krakowa, tuż przy zachodniej obwodnicy autostradowej miasta., dzięki czemu jest łatwo osiągalny nie tylko dla mieszkańców i przybywających do Krakowa ale także dla podróżujących z/do aglomeracji śląskiej czy województwa podkarpackiego (autostrada a-4).
 
Wtorek, 15 Październik 2019
20:44:20
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)