Kraków Jana Pawła II - film DVD

Kraków Jana Pawła II to filmowy przewodnik o mieście i o człowieku ukazujący obydwa wątki w niespotykany dotąd sposób. Odmienność i świeżość zdjęć przedstawia miasto w unikalnych barwach a wątki poświęcone osobie papieża Jana Pawła II to w znakomitej większości materiały archiwalne pokazane publicznie po raz pierwszy. Zupełnie wyjątkowym jest fakt, iż twórca filmu został osobiście ochrzczony przez młodego księdza Karola Wojtyłę w kościele parafialnym Świętego Floriana w Krakowie na początku lat 50-tych.
 
Oglądając film odwiedzamy miejsca, którymi kiedyś podążał Karol Wojtyła jako młodzieniec, student seminarium duchownego, ksiądz, biskup krakowski, kardynał, a w końcu pielgrzymujący do Ojczyzny Papież Jan Paweł II. Na przemian przypominamy sobie wydarzenia archiwalne oraz podziwiamy urok dzisiejszego Krakowa, niejednokrotnie słuchając w tle głosu rozśpiewanego Papieża. Jego liczne spotkania z młodzieżą , mieszkańcami miasta i odwiedzającymi Kraków pielgrzymami obrosły już legendą. W filmie pokazano między innymi fragment słynnego spotkania z młodzieżą w ogrodach kościoła na Skałce w 1979 roku, w czasie którego przez wiele minut unosił się w górze las frunących w stronę sceny kwiatów...
 
Do filmu załączono materiały dodatkowe: mini przewodnik pielgrzyma w postaci 8-stronnicowej książeczki z mapką po krakowskich miejscach związanych z Karolem Wojtyłą - papieżem Janem Pawłem II oraz pokaz zdjęć z budowy Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" - wspaniałego dzieła pamięci o Wielkim Polaku.
 
Zwiastun filmu DVD Kraków Jana Pawła II
dane filmu:
- tytuł: Kraków Jana Pawła II
- scenariusz; zdjęcia i reżyseria:   Kazimierz J. Bihun
- czar trwania : 55 minut
- obraz 4:3, do wyboru wersja w systemie PAL lub NTSC
- polski lektor
- napisy w językach: angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, portugalskim i polskim (pomoc dla słabo słyszących)
- w filmie wykorzystano między innymi muzykę Wojciecha Kilara
- okładkę zdobi zdjęcie krakowskiego Rynku Głównego wykonane przez autora filmu oraz zdjęcie Jana Pawła II wykonane przed kościołem Mariackim w 1991 roku przez znanego fotografa watykańskiego Grzegorza Gałązkę
- postprodukcja i dystrybucja na terenie wszystkich krajów świata: V.O.P. Consulting Bogusław Szewczyk - portal: www.2krakow.pl - zamówienia indywidualne i hurtowe prosimy składać drogą mailową ("dystrybucja filmu" w prawym menu) lub pocztową na adres: V.O.P. Consulting Bogusław Szewczyk, 30-240 Kraków/Poland, ul. Rzepichy 27D.
 

wykaz punktów handlowych prowadzących sprzedaż DVD Kraków Jana Pawła II

Środa, 21 Sierpień 2019
19:43:59
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)