Magiczny Kraków, krakow.pl/

 1. Doradzą w sprawach rynku pracy

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  W piątek, 23 lutego, rozpoczęła działalność w nowym składzie Powiatowa Rada Rynku Pracy przy Prezydencie Miasta Krakowa. Podczas inauguracyjnego posiedzenia tego gremium prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył podziękowania pracownikom poprzedniej kadencji i akty nominacyjne nowym członkom.  
 2. Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2018 – zgłoś projekt!
  1 marca po raz piąty rusza Budżet Obywatelski Miasta Krakowa i rozpoczyna się miesiąc intensywnej pracy – mieszkańcy będą konsultować, pisać i składać propozycje zadań, które po weryfikacji trafią pod głosowanie. W tym roku krakowianie mają do rozdysponowania ponad 12 mln zł.
 3. Kolejna stacja do ładowania autobusów elektrycznych

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  Na terenie Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka działa już stacja do ładowania autobusów elektrycznych przez pantograf, której budowa była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020. To jedna z pięciu tego rodzaju stacji, które powstaną w tym roku dzięki wsparciu środków unijnych - kolejne będą działać m.in. na terenie Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze i przy ul. Konopnickiej.
 4. „Oblicza postpamięci 3 – kody i języki” w Collegium Maius
  Czy na gruncie różnych dziedzin wiedzy i sztuki można dostrzec tworzące się kody i języki charakterystyczne dla wyrażania dziedziczonych traum? Czy rzeczywiście można mówić o kanonach prezentowania problematyki postpamięciowej? Już 6-7 marca, podczas międzynarodowej konferencji „Oblicza postpamięci 3 – kody i języki” przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych będą starali się znaleźć odpowiedź na te i inne pytania. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do podjęcia refleksji i udziału w dwudniowej dyskusji.
 5. Nie bądź obojętny na los bezdomnych
  W związku z trudnym okresem dla osób bezdomnych, jakim są zimowe miesiące, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie apeluje, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych, informować o miejscach ich pobytu Dział Pomocy Bezdomnym MOPS lub straż miejską.
Sobota, 24 Luty 2018
03:24:12
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)