Magiczny Kraków, krakow.pl/

 1. Muzeum Podgórza: budynek z pozwoleniem na użytkowanie
  Zakończyły się zasadnicze prace remontowe zabytkowego budynku zajazdu Pod św. Benedyktem u zbiegu ulic Powstańców Wielkopolskich i Wielickiej. Zadanie realizowane jest na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Będzie tam działać Muzeum Podgórza – oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Projekt współfinansowany jest ze środków UE, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, szósta Oś Priorytetowa „Dziedzictwo Regionalne”, Działanie 6.1 „Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego”, Poddziałanie 6.1.1 „Ochrona i opieka nad zabytkami”.
 2. Metropolie rządzą światem, a w Polsce?

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  Jaki potencjał mają wielkie miasta, jaki kierunek ich rozwoju jest najlepszy, jaką metropolitalną karierę ma przed sobą Kraków – odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy posiedzenia plenarnego Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN „Rola wielkich miast w rozwoju społeczno-gospodarczym Polski”, które odbyło się w poniedziałek, 23 października w magistracie.
 3. Wypełnij ankietę w sprawie wymiany pieców
  Posiadasz w domu piec węglowy? Zastanawiasz się nad jego wymianą na system ogrzewania proekologicznego? Wypełnij ankietę na ten temat! 
 4. Festiwal Conrada wystartował!
  Po raz dziewiąty Kraków stał się miastem miłośników literatury, a wszystko to za sprawą Festiwalu Conrada. Wydarzenie potrwa do 29 października, a wśród gości zobaczymy m.in. Dorotę Masłowską, Érica-Emmanuela Schmitta, Michała Witkowskiego i Olgę Tokarczuk. W tym roku hasłem przewodnim jest „Niepokój”.
 5. Wavelo ma już rok!

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa podsumowująca pierwszy rok funkcjonowania Wavelo w Krakowie. Przez ostatnich 365 dni mieszkańcy przejechali w sumie 2,5 mln kilometrów (na rowerach spędzili prawie 260 tys. godzin). Najbardziej popularnymi stacjami w systemie okazały się te, które są zlokalizowane w centrum miasta: przy Galerii Krakowskiej, Teatrze Bagatela i na pl. Wszystkich Świętych.
Poniedziałek, 23 Październik 2017
17:15:26
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)