Magiczny Kraków, krakow.pl/

 1. Muzeum Podgórza gotowe na wielkie otwarcie!

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  To będzie muzeum, ale też miejsce integracji i spotkań społeczności lokalnej. Po latach starań mieszkańców i urzędników, w czwartek, 26 kwietnia zostanie oficjalnie otwarte Muzeum Podgórza w Zajeździe pod św. Benedyktem. Za rewitalizację zabytkowego zajazdu u zbiegu ulic Limanowskiego i Powstańców Wielkopolskich odpowiadał Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Część zadania została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
 2. Innowacja w kształceniu studentów w Krakowie
  Grupa dwudziestu czterech studentów Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie uczestniczy w pilotażowym programie edukacyjnym, którego istotą jest wykorzystanie innowacyjnego modelu współpracy pomiędzy światem biznesu, a uniwersytetem dla kształcenia studentów. W związku z tym, 25 kwietnia odbyła się konferencja prasowa "The Future of Global Business Services". W wydarzeniu wzięli udział m.in. Elżbieta Koterba – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Profesor Jerzy Hausner oraz Tomasz Brzostowski – Dyrektor Zarządzający, Hitachi Vantara. 
 3. Rusza kampania „Weźże uważaj!” w pojazdach komunikacji miejskiej

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rusza z nową kampanią - „Weźże uważaj!” To niemy film, który będzie można zobaczyć w pojazdach komunikacji miejskiej. Akcja ma zwrócić uwagę wszystkich osób słuchających muzyki w trakcie poruszania się po mieście.
 4. Na majówkę komunikacją miejską
  Zapoznaj się z organizacją komunikacji miejskiej w czasie długiego majowego weekendu.  
 5. Czas na „Rowerowy Maj”!
  Już po raz drugi w Krakowie zorganizowana zostanie akcja pod hasłem „Rowerowy Maj”. Kampania potrwa od 7 do 30 maja. Wezmą w niej udział uczniowie z 33 szkół podstawowych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 i przedszkola nr 38. Łącznie rywalizować będzie prawie 14 tysięcy uczniów i przedszkolaków podzielonych na 640 oddziałów klasowych.
Środa, 25 Kwiecień 2018
14:14:52
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)