Magiczny Kraków, krakow.pl/

 1. Znamy „Przyjaciół Sportu A.D. 2018”
  Grzegorz Kmita – za najciekawszą formę i efektywność wspierania kultury fizycznej – oraz Stanisław Czaja – za najwyższy wkład finansowy w rozwijanie kultury fizycznej – to laureaci 18. edycji konkursu o honorowy tytuł „Przyjaciela Sportu”. To prestiżowe wyróżnienie dla osób i firm działających na rzecz wspierania i rozwijania sportu w Krakowie.
 2. Harce Lajkonika na ulicach Krakowa

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  W samo południe spod siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Senatorskiej 1 wyruszył pochód Lajkonika. Zgodnie z tradycją każdego roku w oktawę Bożego Ciała ubrany w tatarski strój i otoczony hałaśliwym orszakiem jeździec na białym koniku przemierza trasę ze Zwierzyńca na Rynek Główny.
 3. Bulwar[t] Sztuki na start. Ponad 150 wydarzeń w Nowej Hucie
  Tegoroczny Bulwar[t] Sztuki upłynie pod znakiem dwóch rocznic: 70-lecia Nowej Huty oraz 15-lecia Teatru Łaźnia Nowa, który w Nowej Hucie znalazł swoją siedzibę. Od 27 czerwca do 1 września br. można będzie wziąć udział w ponad 150 wydarzeniach: pokazach teatralnych, filmowych, koncertach, warsztatach, wspólnym śpiewaniu, tańczeniu i ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Powstanie największa w Polsce wakacyjna strefa sztuki i relaksu, do udziału w której zapraszamy nie tylko mieszkańców Nowej Huty, ale wszystkich krakowian i gości odwiedzających Kraków. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
 4. Anielski głos i diabelska wirtuozeria, czyli finał ICE Classic
  Na Facebooku ma 100 tysięcy polubień, jego wykonanie „Filiae maestae Jerusalem” Antonia Vivaldiego uzyskało ponad 6 milionów wyświetleń na YouTube, niemal każda jego płyta – od „Un concert pour Mazarin” po wydaną w tym roku „Ombra mai fu” – stała się bestsellerem. Philippe Jaroussky, bodaj najsłynniejszy kontratenor świata, znów wystąpi w Krakowie, gdzie w 2005 roku po raz pierwszy zaśpiewał przed polską publicznością. Jaroussky wraz ze swoim Ensemble Artaserse zakończy 3 lipca tegoroczną edycję cyklu gwiazdorskich koncertów ICE Classic.
 5. Coraz mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę pieca

  Uwaga! Komunikat zawiera materiały multimedialne. Zobacz je w portalu

  Pozostało kilka dni na złożenie wniosku o udzielenie dotacji na likwidację pieca, kotła lub kominka. 30 czerwca upływa termin naboru wniosków w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. W ostatnich miesiącach do Urzędu Miasta Krakowa z wnioskami zgłasza się więcej mieszkańców niż w analogicznym okresie w 2017 i 2018 r. Od początku roku do urzędu wpłynęło 837 wniosków – a to nie koniec – pozostały jeszcze trzy dni.
Czwartek, 27 Czerwiec 2019
14:52:17
Kraków - pogoda dzisiaj i jutro:
(prognoza 7-dniowa po kliknięciu)